Dieta South Beach na co dzień

Jeśli mielibyśmy sztywno trzymać się zasad diety South Beach nasze życie nie dostarczałoby nam tak wielu wrażeń, ponieważ cały czas musielibyśmy pamiętać o tym, że nie możemy sobie pozwolić na każdą potrawę, o jakiej byśmy marzyli. Słuchając wypowiedzi osób, które stosują się do tej diety, zauważymy, że podchodzą oni do takich zaleceń na większym luzie.

silna wola podczas diety

Czerpiąc z doświadczeń takich ludzi z pewnością dobrą radą jest poznanie własnego organizmu, gdyż w ten sposób dowiemy się, jak reaguje on na ewentualne zmiany. Niekiedy takie osoby mówią wprost, że nie byli w stanie zrezygnować ze wszystkiego, co taka dieta wyklucza. Nie mniej jednak nawet, jeśli zechcemy naszą dietę trochę zmienić, musimy pamiętać o tym, że naszym celem jest szybka utrata wagi oraz zachowanie atrakcyjnej sylwetki przez długi czas, a każde odstępstwo od zasad diety może nam to utrudnić.

Kiedy jednak szczęśliwie dobrniemy już do trzeciej, ostatniej fazy, musimy sobie uświadomić, że dieta powinna się podporządkować naszemu życiu, a nie na odwrót. Jeżeli wobec tego znajdziemy się na przyjęciu, na którym będzie wiele takich dań, których nie będziemy mogli zjeść ze względu na zastrzeżenia diety, możemy w takim dniu po prostu o niej zapomnieć. Większość osób stosujących tę dietę szczerze poleca zrobienie sobie jednego dnia w tygodniu wolnego od diety. Argumentują takie postępowanie tym, że w ten sposób nigdy nie będziemy chcieli odejść od tej diety, ponieważ nie będzie nam ona zabraniać jeść tego, co lubimy, oczywiście w granicach zdrowego rozsądku.

Z kolei zaś, kiedy będziemy bezgranicznie wypełniać wszystkie zalecenia diety, w końcu dojdzie do krytycznego momentu, gdy będziemy musieli zdecydować, albo będziemy nieszczęśliwi z tą dietą, albo ją porzucimy mając w perspektywie powrócenie do wagi sprzed kuracji odchudzającej. Lepiej, zatem nigdy nie dopuścić do takiej sytuacji, ponieważ, jak pokazuje doświadczenie ludzi stosujących dietę, można pogodzić przyjemne z pożytecznym.