Przeciwwskazania

Jako, że dieta South Beach w dużej mierze opiera się na spożywaniu produktów o niskiej zawartości węglowodanów, osoby, które cierpią na hipoglikemię nie powinny z niej korzystać. Natomiast ci, u których został zdiagnozowany problem cukrzycy nie mogą przystąpić do tej metody odchudzania bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Z kolei osoby, które mają podwyższony cholesterol muszą bardziej rygorystycznie podchodzić do zaleceń diety, ograniczając do zupełnego minimum spożywanie jajek w całości i używać samych białek bądź substytutów jajek.

Ponadto w początkowej fazie diety nasz organizm będzie cierpieć na niedobór wapnia, który będziemy musieli uzupełniać we własnym zakresie. Warto również wypróbować, czy nie będziemy mieć alergii na jakiekolwiek produkty, które będą zalecane podczas przestrzegania tej diety.

Przed przystąpieniem do diety najlepiej przejść przez standardowe badania lekarskie, by mieć całkowitą pewność, że nasz organizm poradzi sobie z drastycznym obniżeniem węglowodanów oraz tłuszczy w naszym dziennym menu. W ten sposób możemy na wstępie określić nasze realne szanse na zgubienie zbędnych kilogramów.