Zalety diety South Beach

Przede wszystkim wszystkie osoby, które przejdą przez cały cykl diety South Beach zgodnie stwierdzą, że jest ona w stu procentach skuteczna. Po wyeliminowaniu produktów, które dostarczają duże ilości węglowodanów, jak również składników bogatych w tłuszcze nasycone. Nasza waga będzie maleć – w pierwszej fazie w błyskawicznym tempie, w drugiej – nieco wolniej, a na trzecim etapie nauczymy się zachować tę wagę, która sprawia, że czujemy się atrakcyjni, a przede wszystkim mamy dobre samopoczucie.

zalety diety soutch beach

Wiele osób wybiera tę dietę z tego względu, iż tutaj nie trzeba się obawiać jakichkolwiek dolegliwości, cz też skutków ubocznych, które w innych metodach odchudzania występują częściej lub rzadziej. Tutaj nie tylko takich sytuacji nie doświadczymy, ale w dodatku będziemy mogli lepiej zadbać o nasze serce, o właściwy poziom cholesterolu, jak również o zachowanie szczupłej sylwetki, bez niepożądanego efektu jo-jo.

Na pewno dużą zachętą będzie również to, iż nie musimy ograniczać naszych racji żywieniowych do mikroskopijnych porcji, a jedynie skoncentrować się na tych produktach, dzięki którym dostarczymy naszemu organizmowi pożyteczne składniki odżywcze.

Zaletą tej diety jest również łatwa kontrola naszego jadłospisu w taki sposób, by nasze potrawy były smaczne, zróżnicowane i dawały nam odpowiednią porcję energii. Łatwe zasady korzystania z te diety sprawiają, że nie musimy tutaj korzystać z porad dietetyków, czy też konsultacji z lekarzem, co niewątpliwie daje nam poczucie komfortu. Warto również docenić to, że chociaż pierwsza faza uświadamia nam, że jesteśmy na diecie, o tyle kolejne pozwolą nam o tym zapomnieć.

Zalety diety Plaż Południa w skrócie:

  • dieta skutecznie obniża poziom cholesterolu we krwi oraz zmniejsza ryzyko chorób układu krążenia, a także cukrzycy
  • pomaga szybko i bezpiecznie schudnąć bez efektu jo-jo
  • nie należy do diet skrajnie restrykcyjnych, zatem jej przestrzeganie jest stosunkowo łatwe
  • jest bardzo komfortowa ponieważ nie powoduje uczucia głodu i zmęczenia
  • uczy podstawowych zasad zdrowego odżywiania się